31 Mart 2012 Cumartesi

Dört Dörtlük Memleket

Her mevsim geçişinde olduğu gibi bu mevsim geçişinde de bağışıklık sistemimin bana oynadığı oyunlar sayesinde biçare bir şekilde yatak döşek yatar oldum. Bir yandan da çok çalışmam lazım halbu ki. Yoğun tempolu bir hafta beni bekliyor ve bir an önce kendimi toparlamalıyım.

İnsan hasta yatağında yatarken bir yandan bilinçsiz bir şekilde uyuyor ya hani, bir yandan da düşünecek çok vakti oluyor. Düşün düşün kafayı yiyor tabi sonra. 

Memleketin 10 yıldır tepesinde dönüp dolananlar düşünmeye başladıkça beni en çok çıldırtanlar. En sonunda iyice çığırından çıktı işler. Güzelim ülke kendini bilmez soytarıların parmağında oynuyor, kimsenin sesi çıkmıyor, yetmez ama evet nidaları devam ediyor. Meğer ne çok Cumhuriyet düşmanı varmış. Meğer ne çok Atatürk nefreti besliyormuş insanlar da bir bir intikamını alır gibi, Atatürk'ün modern hale getirmeye çalıştığı ülkeyi, inadına yıllar öncesine geriye götürmeye çalışmalar...

Sanki hepimiz dinsizmişiz gibi, nedir bu "dindar nesil yetiştireceğiz nidaları" Allah aşkına? Buna tutulan alkış niyedir güzel ülkem? Dinsizlik gibi bir sorunu mu var bu ülkenin? Cami eksiğimiz mi var? İnancımızı yaşayamıyor muyuz bu ülkede? Yani bu memleketin en büyük sorunu buydu da ben mi gerizekalıyım farketmedim? Adamın biri, dindar nesil yetiştireceğiz diye bağırdığında alkış tutmak yerine, hakaret olarak algılayan bir tek ben miyim şu koca ülkede? Ha ayrıca insan gerçekten dinsiz de olabilir, atesit de olabilir kime ne!

Ya herkes güzel güzel inandığı şeyi yaşıyor zaten. Bunun gündeme  bile gelmemesi lazım. Bir milyon tane sorunu var bu ülkenin. Terör gibi bir başbelası varken bu ülkenin, yatıp kalkıp bir soytarının "Din" gibi hassas bir konuyu kullanarak gündeme gelmesi ve bütün sorunların üstünü örtmeye çalışması kimsenin mi zoruna gitmiyor allah aşkına!!! Adam ananıza küfretti, suçu olmayan binlerce insanı içeri tıktı, her gün zam üstüne zam, şimdi de dinsiz muamelesi yapıyor koskoca ülkeye, ve ülke buna alkış tutuyor. gerçekten aklım almıyor. Sanki herif büyü yaptı, insanlar gerçekten zihnini yitirdi.

Güya hepimiz aynı Allah'a inanıyoruz. Fakat "dindar nesil yetiştieceğiz" diye bağıranlar ve bunu alkışlayanlar bir şeyin farkında değiller. Gözleri kör, kulakları sağır çünkü onların. Ben size söyleyeyim, siz artık Allah'ın kulu olmaktan ziyade, tepenizdeki soytarıların kulu oldunuz aslında. Ha farkında değilsiniz orası ayrı mevzu ve uzun bir süre de farkında olmayacaksınız eminim. Sonrasında da çok geç olacak zaten. 

Velhasıl, aslında gerçekten yürekten Allah inancı olan, bugün bu noktaya gelmiş bütün bu hadiselere, haksızlıklara sessiz kalamaz, hele hele alkış hiç tutamaz diye düşünüyorum. O yüzden sizler artık başka boyutlardasınız diye düşünüyorum ben. Sizler kendinize yeni bir ilah yarattınız ve onun peşinden gitmeyi, hatta ona tapmayı seçtiniz. Sizlere yeni Tanrı'nızın yolunda mutluluklar diliyorum. Gerçek Allah, benim ve benim gibi milyonlarca insanın inandığı Allah, bunların hepsinin hesabını sorar elbet bir gün...


Hiç yorum yok: